piątek, 21 października 2016

Skrzynka na zioła

Skrzynka powstała na zamówienie... mojej Mamy :) która zapragnęła wielkiej skrzyni na przyprawy. Na zioła i ziółka. Takiej, w której zmieszczą się wszystkie majeranki świata.Wobec braku weny głowiłam się nad tą skrzynką od sierpnia. Efekt jest widoczny na zdjęciach. Niestety nie widać, że boki skrzynki także pokrywa tło tej samej serwetki o delikatnych morskich wzorkach, tworząc wrażenie jakby starej niemieckiej tapety. Skrzyneczka wykończona jest lakierem Decocollection, który jest zupełnie matowy. Oczywiście efekt końcowy jest całkowicie inny od zamierzonego.


Skrzynka ma wielkość 30x20x13cm.  Wzór na bazie serwetki, postarzenia brązową farbą. Metalowe dekory pochodzą z Decohobby w Gdyni. Farby to oczywiście mieszanki własne na bazie białej farby akrylowej ;)
Podsumowanie:

  • skrzynka i plakietka ozdobna na wewnętrznej stronie wieczka - craftroom
  • serwetka - renk
  • dekoracyjne elementy metalowe - decohobby
  • lakier - najlepszy na świecie matowy lakier Decocollection (decohobby)
  • zupełnie nie pamiętam skąd pochodzi uchwyt i nóżki :)


Bardzo długo nic się u nas nie działo - Ola jest w klasie maturalnej, a mnie przytłoczyła jesień i codzienne obowiązki. Obiecujemy poprawę ;) Na pewno niedługo opublikujemy post z wymiankami - mamy dużo "nadprogramowych" serwetek. Poza tym mamy kilka nieobfotografowanych prac. No i idą święta, czyli czas na bombki!

8 komentarzy: