wtorek, 25 lipca 2017

Paw na wysoki połysk

Jego Wysokość Paw.
Czyli kolejny paw. Miało być coś innego, ale gdzieś zobaczyłam podobną szkatułkę, zainspirowałam się i ptaszydło nie chciało wyjść mi z głowy. Aż wyszło spod rąk.
Szkatułka jest niewielka, 7 x 7 cm. Paw wymusił elegancję - wszystko jest na wysoki połysk (lakierowane kilkanaście razy). Chciałam osiągnąć efekt starej, drogocennej szkatułki (jednak nie zdecydowałam się na postarzanie brzegów).


Po raz pierwszy wypróbowałam nie lakier, a werniks. Schnie dużo dłużej niż zwykły lakier, po 24 godzinach dotknięcie nadal powoduje powstanie linii papilarnych i brzydki ślad. Jednak gdy już wyschnie, jest twardszy i dużo bardziej błyszczący niż zwykły lakier. Tworzy fantastyczny efekt lustra na powierzchni. Jednym słowem - polecam! 
Ja swój kupiłam w niezastąpionym Decohobby w Gdyni:
http://www.foamiran.pl/pl/p/werniks-na-bazie-alkoholu-80-ml-/734
Boki pokryłam lakierem do spękań i powstała pajęczyna pęknięć, którą wypełniłam białą pastą. Pudełko przez to zyskało elegancki wygląd starej szkatułeczki - nie wiem czy widać to na zdjęciach.
Pudełeczko robiłam bez szczególnego przeznaczenia. Jednak skoro to paw, to pewnie pozostanie u mnie ;). Na razie szkatułeczka służy nam jako domowa skarbonka :)

Dziękuję za odwiedzenie naszego bloga i tradycyjnie zapraszam do pozostawienia komentarza!
8 komentarzy: